Kemeraltı Çarşısı

Şimdi Kemeraltı zamanı

  Yılbaşına sayılı günler kala tarihi çarşıda hareketliliği artırmak ve esnafa destek olmak amacıyla Konak Belediyesi ile birlikte İzmir Ticaret Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği de etkinliğe destek verdi.
  Şimdi Kemeraltı zamanı
  Kemeraltı’nda esnafla ve vatandaşla kucaklaşan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, her gün 50 bin ile 75 bin kişinin ziyaret ettiği tarihi çarşıya her zaman sahip çıktıklarını ifade etti. Kemeraltı için el ele verdiklerini dile getiren Başkan Tartan, “Çevremizi saran kapalı alışveriş merkezlerinde bütün gün elektrik yüklenmektense en güzeli Kemeraltı’nda, açıkhavada, şöyle Kızlaraağası’nda da bir kahve içerek keyifle alışveriş yapmak. Eskiden beri en güzel, keyifli, ucuz ve çok seçenekli alışveriş burada yaşanıyor. İşte bu yüzden unutturmak isteseler de biz Kemeraltı’nı biz unutturmayacağız. Çünkü halk burada. Her gün 50 bin ile 75 bin arası insan geliyor. Ayrıca esnafın samimiyeti, Ahi Evran geleneğini de devam ediyor. Konak belediyesi, İTO, Esnaf Birliği, odalar, esnafımız, yurttaşlarımız hepimiz el ele verdik ve ‘Şimdi Kemeraltı Zamanı’ dedik” şeklinde konuştu.
  ‘Şimdi Kemeraltı Zamanı’ alışveriş günlerine Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’la birlikte, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkan Yardımcısı ve Büfeciler ve Kantinciler Odası Başkanı Selahattin Aslan ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya katıldı. İzmir’in önemli kurumlarının el ele verdiği etkinlikte İTO Başkanı Ekrem Demirtaş ‘Kemeraltı 100 yıl önce de daha öncesinde de hep vardı, 100 yıl sonra da olacak. İzmir ticaretine hizmete devam edecek” dedi.
  Çarşının 9 ayrı noktasında gerçekleşen gösteriler alışveriş yapanlara Avrupa karnavallarına taş çıkartan bir gün yaşattı. Sihirbaz, Anadoludan dans eden kuklalar, Rumelili Güven Kardeşler, Ritm performans, Nüans Müzik Grubu, Tiro Yunuslar ve Ykm sihirli dokunuşlar makyaj gösterisi büyük ilgiyle izlendi. Yılbaşı alışverişi için Kemeraltı’na gelenleri rengarenk kostümleri içinde dev tavşanlar, zıpzıplar, noel babalar karşıladı. Çocuklar ise anne babalar alışveriş yaparken Pamuk Prenses ve Batman’le neşeli saatler yaşadı, cilde dost ve sağlık onaylı boyalarla yüzleri boyandı. ‘Şimdi Kemeraltı Zamanı’nda O Ses Türkiye yarışmasında İzmirlilere gurur yaşatan Açelya da unutulmaz bir konsere imza attı.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ