Kemeraltı Çarşısı

Kemeraltı'ya Araç Parkı


  Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki sıkışıklık yaratan araç parklarını önlemek için ticaretin ve yaya geçişlerinin yoğun olduğu sokakların başına kamera ve merkezden kumandalı açılıp kapanan bariyerler sistemi kurmaya başladı.
  Kentin ticaretteki kalbi tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda artık kangren haline gelen uygunsuz taşıt parkları sorun olmaktan çıkıyor. Yaz aylarında 10.00-20.00 saatleri, kış aylarında ise 10.00-18.00 saatleri arasında yayalara ait sokaklara araç giriş yasağı olduğunu gösteren tabelalara rağmen bu kurula uyulmadığı gibi çarşı sokakları otoparka dönüşüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, çarşıda ticaretin ve yaya geçişlerinin yoğun olduğu sokakların başına kamera ve merkezden kumandalı, açılıp kapanan bariyerler sistemi kurmaya başladı.
  Çarşıda fırsatçılık yapılan özel otoparklardaki uygulamalara kızan bazı esnaf, araçlarını istemeseler de sokaklara park etmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Otoparklarda çok uzun süreli park ücreti 15-20 TL arasında. Gün boyu park ettirmek yerine 8-10 TL ücret alarak girdi çıktıyı tercih eden özel park yerleri bizleri zor durumda bırakıyor. Park öncesi ne kadar süre park edeceğiniz soruluyor ve uzun süre kalmak isteyenlere otoparkta boş yer olsa da dolu cevabı veriliyor. Bu fırsatçılığa hiç kimse prim vermek istemediği için aracını işyerinin bulunduğu sokağa park etmek zorunda kalıyor. Bundan hem biz hem de alışverişe gelen müşteri mağdur oluyor. Zaten çarşıda yıllardır çözülmeyen bir otopark sorunu var” dedi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ