e Kemeraltı

Karaburun Yarımadası

  Karaburun Yarımadası

  Karaburun Yarımadası

  Türkiye’nin en büyük yarımadası olan Karaburun, İzmir Körfezi’nin girişinde bulunmaktadır. Karaburun Yarımadası oldukça girintili çıkıntılıdır.
  İzmir-Karaburun arası 100 kilometrelik bir mesafe vardır veKaraburun’a gitmek için İzmir-Çeşme otoyolunu izlemeniz gerekmektedir. Karaburun sapağına kadar 45, sapaktan sonra 55 kilometre gidildikten sonra Karaburun Yarımadası tüm güzelliğiyle görünecektir.
  Karaburun Yarımadası aynı zamanda çok eski bir yerleşim yeridir. Eski çağlarda Mimas olarak adlandırılırdı ve Yunanlar, Romalıları, Persler, Hititler, Bizanslar gibi birçok medeniyet Karaburun’da hüküm sürmüştür. Yapılan arkeolojik kazılar sırasında bölgede taş el baltaları ve ilkel çanak çömlekler gün yüzüne çıkmıştır. Günümüzde hem tarihi bir gezi alanı hem de doğal güzellikleri ile birçok turistin ziyaret ettiği bir noktadır Karaburun. İzmir’de tatil yapmayı planlıyorsanız Karaburun Yarımadası’nda vakit geçirmeyi unutmayın. Tabii Kazak Vadisi, Kolophon,Lebedos, Hadrian Tapınağı ve Belevi Mozolesi görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ