Kemeraltı Çarşısı

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Adayı Semih GİRGİN

  İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Adayı Semih GİRGİN ‘nin hedefleri

  1. Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği’nin, dernek tüzüğünün yeniden düzenlenmesi suretiyle yeniden Kemeraltı esnaf ve sanatkârlarına ait olmasını sağlayacağız.
  2. Dernek yöneticilerinin şimdi olduğu gibi 3 yıllık hizmet süresi itibariyle arka arkaya defalarca seçilebilmesini mümkün kılan tüzük hükmünü ilk olağanüstü genel kurulda değiştirerek, 2 yıllık hizmet süresi itibariyle arka arkaya en fazla 2 kez görev yapmalarını sağlayacak; böylelikle her üyenin dernek yöneticisi olmasının önünü açacağız.
  3. Dernek üyeleri arasında hiçbir şekilde din, dil, ırk, mezhep ve siyasi görüş ayrımı yapmayacağız ve derneğin yöneticilerin siyasi beklentileri doğrultusunda kullanılmasına fırsat vermeyeceğiz.
  4. Derneğin amaç ve hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla aidat, bağış ve yardımlarla faaliyet gelirlerinden oluşan dernek gelirlerinin arttırılıp çeşitlendirilmesi için çalışacağız.
  5. Kemeraltı Çarşısı’nda faaliyet gösteren tüm esnaf ve sanatkârların hak ve çıkarlarını aktif bir şekilde savunacağız.
  6. Esnaf ve sanatkârlar arasındaki her türlü sorunu, esnaf ve sanatkârların tarihi gelenek ve ahlak anlayışına uygun şekilde çözüp onlara rehber olacağız.
  7. Kemeraltı Esnaf Derneği’nin çarşı esnafına lâyık bir hizmet binasına kavuşmasını sağlayacağız.
  8. İzmir Valiliği kapsamında bir vali yardımcısına bağlı olarak oluşturulan Kemeraltı Esnaf Derneği ile İlgili İş ve İşlemler Birimi’nin yeniden aktif hale getirilmesini sağlayıp; aynı birimlerin, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nde de oluşturulması için çalışacağız.
  9. İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Gediz Elektrik Kurumu, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği gibi Kemeraltı Çarşısı ile ilgili tüm resmi, özel ve sivil kurum ve kişilerle işbirliği içinde çalışarak esnaf ve sanatkârların sorunlarının çözümüne yardımcı olmaya çalışacağız.
  10. Kemeraltı Çarşısı’na gelenleri rahatsız eden, onların esenlik ve güvenliğini tehdit eden çığırtkanlık, işportacılık, hazancılık gibi sorunların engellenmesi amacıyla kolluk güçlerine yardımcı olacağız.
  11. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Kemeraltı Yayalaştırma Projesi’nin esnaf ve sanatkârların hak ve çıkarları doğrultusunda güncellenmesini; ayrıca, Kemeraltı Çarşısı’ndaki yaya alanlarının daha da genişletilip geliştirilmesini sağlayacağız.
  12. Kemeraltı esnaf ve sanatkârlarına, ticari faaliyetlerini olumsuz etkileyen çalışma ve hafta tatili ruhsatı alamama gibi tüm resmi işlemlerde yardımcı olup rehberlik yapacağız.
  13. Geçtiğimiz yıl başlatılan Kemeraltı Çarşısı ile ilgili altyapı çalışmalarının en kısa sürede ihtiyaca cevap verecek şekilde bitirilmesini sağlayacağız.
  14. Kemeraltı Çarşısı’nın aydınlatılması ve üst örtüsünün yapılmasıyla ilgili eski projelerin en kısa sürede hayata geçirilip bitirilmesini sağlayacağız.
  15. Kemeraltı Çarşısı’ndaki tarihi, arkeolojik, kültürel değerlerin korunup sahiplenilmesi ve eski mesleklerin öğrenilip sürdürülmesi amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmalar yürüteceğiz.
  16. Esnaf ve sanatkârların mesleki eğitimleri konusunda ilgili meslek odaları ile birlikte çalışarak Kemeraltı Çarşısı’nın rekabet gücünü arttıracağız.
  17. Kemeraltı esnaf ve sanatkârlarıyla dernek üyelerinin, oluşturulacak bölgesel çalışma grupları aracılığıyla dernek yönetimine aktif katılımını sağlayacağız.
  18. Yapılacak kongre, konferans, sempozyum, kurs, çalıştay, atölye çalışması gibi toplantılar ve yayınlar aracılığıyla esnaf ve sanatkârların mesleki sorunlarının çözümü konusunda araştırmalar yaptırıp bu sorunların çözümü konusunda kamuoyunun desteğini alacağız.
  19. Kemeraltı Çarşısı ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği’nin gelişmesi için çalışıp emek vermiş esnaflarla eski esnaflara iyi ve kötü günlerinde sahip çıkılacak; onlara, mesleklerinin ustası olarak değer verilecektir.
  20. Kemeraltı esnafının ekonomik açıdan gelişip güçlenebilmesi için resmi, özel ve sivil kuruluşlarla birlikte ve eski günlerde olduğu gibi Kemeraltı Alışveriş Festivali düzenlenecektir.
  21. Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve üyesi esnafların, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Kemeraltı Çarşısı’nın temsilcisi olarak yer alması sağlanacaktır.
  22. Daha çok insanın Kemeraltı’na gelmesi için kültür, sanat ve eğlence amaçlı gece ve gündüz aktivitelerinin düzenlenmesi sağlanacaktır.
  23. Derneğin, bugün içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulup kurumsallaşması ve sağlıklı bir geleceğe sahip olması için gerekli görülen her türlü düzenleme yapılacaktır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ