Taraflar ve Tanımlar

E-kemeralti.com web sitesini ziyaret ederek burada belirtilen sorumluluklar çerçevesinde açıkça beyan edilen politikalara, şartlara, bildirimlere, bildirilere, kurallara ve varsa yerel yada evrensel kanun maddelerine uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu doküman altındaki tanım ve taraflara eklenen tekil veya çoğul ekler, tamlama yada tanımlama ekleri, büyük veya küçük harfler uygun sıfatın anlamına ait yapıyı veya geçerliliğini bozmaz. Burada bildirilenler, açıkça erişimin mümkün olduğu diğer tüm sözleşmeler, teklifler veya tavsiyelerde bahsi geçen ilgili sıfatları içermektedir. Bu içerikler bir grup bilişim avukatı ve yine bir grup bilişim bilirkişileri tarafından hukuk ve mevcut yönetmelik gözetilerek belirlenmiştir. Herkes tarafından eksiksiz, açık, anlaşılır ve kolay okunabilir olması amacıyla hukuk terimleri çoğunlukla Türkçeleştirilmeye çalışılmıştır. Geçen tanım ve tarafların, en başta cümlenin, daha sonra paragrafın ve en sonunda ilgili sayfanın konusuna uygun bir şekilde anlaşılması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Aksi düşünülerek farklı anlamlar yüklenmesinin sorumluluğunu hiçbir şekilde E-kemeralti.com almaz. Farklı anlam ve düşüncelerden çıkan fikirlere yada sonuçlara hedef olmamak için bunu açıkça beyan etmiş bulunmaktayız. Bu sayfanın devamını okuduktan sonra bilgi sahibi olduğunuz andan itibaren bunu kabul etmiş ve onaylamış sayılırsınız. Kabul etmek istemiyorsanız E-kemeralti.com kullanıcısı olmamayı seçebilirsiniz.

HTTP veya HTTP Protokolü
Küresel bilgi girişimi için kullanılan, bir noktadan dağıtılan ve ortak kullanıma açık olan bilgi sistemleri için uygulama seviyesinde bir iletişim protokolüdür. (Bknz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Http)

HTTPS veya HTTPS Protokolü
HTTP protokolüne ek olarak sunucu ve istemci arasındaki bağlantının her iki taraftaki birer sertifika sayesinde farklı tiplerde şifreli olarak sağlandığı iletişim protokolüdür. (Bknz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Https )

E-kemeralti.com Websitesi veya Websitesi
www.E-kemeralti.com alan adının bağlı olduğu HTTP ve HTTPS protokollerinde çalışan ve kamuya açık olan İnternet sitesidir.

Hizmet
Web sitesi üzerinde herkese açık olarak verilen fiziksel özelliğe sahip olmayan, elle tutulamayan, fiziksel olarak saklanması mümkün olmayan sadece insanların, cihazların, yazılımların veya programların ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla üretilen veya organize edilen faaliyetlerin tamamıdır.

İçerik
E-kemeralti.com web sitesi ve hizmetleri içinde bulunan her türlü yazılı veya görsel tüm materyallere verilen tanımdır. Bu tanıma uygun ve E-kemeralti.com websitesinde bulunan içeriklere örnek olarak resimler, yorumlar, yazılar, geri izlemelere ait içerikler, blog tartışmalarına ait içerikler, üye isimleri veya diğer tüm bilgileri, blog yazıları ve bu yazılara ait tüm içerikler, tasarım ve tasarımla ilgili tüm içerikler, teknik altyapıdan kaynaklanan ve görünmemesi gerektiği halde görünen tüm bilgiler, kaynak kodları, videolar, reklamlar ve reklam niteliğindeki yazılı veya görsel içerikler ve tedarikçilerin sağladığı tüm hizmetler ile bu hizmetlere ait içerikler sayılabilir. Kısacası E-kemeralti.com’u ziyaret ettiğiniz veya herhangi bir E-kemeralti.com hizmetine dahil olduğunuzda karşılaşacağınız tüm dijital dökümanlar içerik olarak nitelendirilmektedir. Ancak E-kemeralti.com sebebiyle E-kemeralti.com’dan ayrıldığınız anda karşılaşacağınız diğer içerikler ilgili alan adı sahibi, yöneticisi veya yetkilisine ait olmaktadır.

Sunucu
İçinde geçtiği durum ve tanıma bağlı olarak E-kemeralti.com web sitesinin çalışmasını sağlayan teknolojik cihazlar, yazılımlar, programlar, tedarikçi hizmetleri ve bilgisayarların bütünüdür.

E-kemeralti.com
İçinde geçtiği durum ve tanıma bağlı olarak www.E-kemeralti.com alan adının bağlı olduğu HTTP ve HTTPS protokollerinde çalışan web sitesini, hizmetlerini, sunucularını, sahiplerini, yetkililerini veya yöneticilerini kapsayan tanımdır.

İstemci
E-kemeralti.com web sitesi üzerindeki herhangi bir bilgiyi herhangi bir maksatla almak, görmek, kopyalamak, paylaşmak, saklamak yada herhangi bir maksatla istekte bulunan sunucu, masaüstü, laptop, notebook, mobil cihazlar, akıllı telefon ve tüm işletim sistemi kullanmaya müsait cihazlar veya yazılımları ile websitesi bilgilerini anlaşılabilir formata sokabilecek teknolojiye sahip cihazlar veya yazılmış kodları ile bu isteği otomatik veya manüel olarak yürüten aygıtlar yada yürütülmesini sağlayan yada sebep olan kişiler için belirlenen tanımdır.

Kullanıcı veya Son Kullanıcı
E-kemeralti.coma TCP veya UDP katmanında istekte bulunan her istemci için belirlenen tanımdır.

Tarayıcı
E-kemeralti.com web sitesini görüntülemek veya hizmetlerini kullanabilmek için kullanıcının kullandığı tüm uygulamalara ve yazılımlara verilen tanımdır.

Özel Bilgiler
Kullanıcılardan istedikleri hizmeti sorunsuz kullanmasını sağlayabilmek maksadıyla istenmiş ve yine rızayla verilmiş, e-posta adresi, kimlik bilgilerinden herhangi biri, kredi kartı veya banka kartı bilgilerinden herhangi biri, yaşanılan veya bildirilen herhangi bir açık adres, kullanıcının çevresindeki özel yada tüzel kişiler ile diğer tüm kişiler veya haklarındaki bilgiler, birinci dereceden yakınları veya ailesiyle ilgili istenen bilgilerden herhangi biri veya cep telefonu numarasının oluşturduğu bir kısmı mahremiyet içerebilecek bilgiler bütünüdür.

Genel Bilgiler
E-kemeralti.com’un aksi belirtilmediği sürece sistemi geliştirmesi veya kullanıcıya hiçbir şekilde zarar vermeden menfaatlerini arttırması veya yine kullanıcıya hiçbir zarar vermeden herhangi bir yöntemle kazanç sağlayabilmesi maksadıyla kullanıcıdan istediği zorunlu olan veya zorunlu olmayan anket bilgileri, sanal takma adı, diğer platformlardan rızasıyla alınmış arkadaş listesi veya diğer tüm okuma yetkisi verilmiş bilgileri, web sitesi içindeki genel hareketleri, IP adresi, kullandığı tarayıcı yada kullandığı teknolojiye ait bilgiler, istemci olarak bulunduğu lokasyon, web sitesi içindeki hareketleri ile saptanmış demografik bilgiler, rızasıyla katıldığı tüm hizmetlerdeki aksiyon ve davranışları, E-kemeralti.com üzerindeki tüm herkese açık paylaşımları ve ürettiği herkese açık içeriklere verilen tanımdır.

Üye
E-kemeralti.com hizmetlerini daha kapsamlı veya kullanıcının lehine iyileştirilmiş bir şekilde kullanmak maksadıyla özel veya genel bilgilerini vermeyi kabul etmiş ve ilgili süreçleri başarıyla tamamlamış ve üyelik sözleşmesi kurallarını kabul etmiş kullanıcılara verilen tanımdır.

Zararlı Uygulamalar
Kullandığınız tarayıcıya veya istemciye sizin yetkiniz dışında hizmet ettirmeyi sağlatan tüm yazılımlara, uygulamalara veya kod parçacıklara verilen tanımdır. Zararlı uygulamara örnek olarak; işletim sistemi virüsleri, truva atları (trojan), java uygulamaları (applet), activex denetimleri, javascript kodları, taşınabilir resim grafikleri (PNG) içindeki zararlı kod parçacıkları, tarayıcı odaklı eklentiler, yine tarayıcıyı döngüye düşürecek diğer istemci taraflı yazılımsal kod parçacıkları, videolar içine eklenmiş ve oynatıcıyı tehdit haline getirecek kod parçacıkları veya flash uygulamalar içindeki zararlı kod parçacıkları örnek verilebilir. Java appletler, Activex denetimleri ve Javascriptler genelde iyi niyetle kullanılır ancak kötü niyetle kullanılış örnekleri halen mevcuttur.

Geri Bildirim
E-kemeralti.com’a kullanıcı veya üye olmak zorunluluğu olmadan herhangi bir yolla iletilen tüm yazılı veya sözlü bilgiler ile aynı şekilde bu kişilere E-kemeralti.com tarafından gönderilen tüm bilgilere verilen tanımdır. E-kemeralti.com tüm özel ve tüzel kişilerden, kurumlardan, kuruluşlardan veya yurtiçi yada yurtdışı kaynaklı aynı sıfata sahip yapılanmalardan ve bireylerden gelen geri bildirimleri reddetmez, aksine önem ve işlem sırasına göre incelenmesini sağlar.

İndirim Fırsatları
E-kemeralti.com ‘un diğer web siteleri veya online yada offline hizmet veren şirketlere ait ürün indirimlerinin bulunduğu hizmete verilen tanımdır. İndirim fırsatları tamamen kullanıcının lehine olacak şekilde planlanmaktadır. Bazı indirim tedarikçileri veya servisleri tarafından kullanıcı yanlış yönlendirilmediği ve bunun hakkında açık bir şikayet yada geri bildirim almadığımız sürece indirim fırsatlarını avantajlı tutmaya gayret etmekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ