İçerikler Nasıl Oluşturuluyor?

E-kemeralti.com web sitesini ziyaret ederek burada belirtilen sorumluluklar çerçevesinde açıkça beyan edilen politikalara, şartlara, bildirimlere, bildirilere, kurallara ve varsa yerel yada evrensel kanun maddelerine uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen bu sözleşmeden önce taraflar ve tanımlar sayfasını incelemeyi ihmal etmeyin.

Bu içeriklerin asıl oluşturulma sebebi ve bizimde künye, vizyon ve misyon çerçevemizi oluşturan diziler bütünü tamamen kullanıcı amaçlıdır. Oluşturulan içerikler arşiv yapmak maksadıyla yada toplumsal veya kişisel mesaj vermek yerine ilgili kategorinin kullanıcılarına ilgili konuda bilgi vermek maksatlıdır. Bu içerikler oluşturulurken E-kemeralti.com çıkarları arka planda tutulur ve bu durum sürekli gözetilir. Eğer ki oluşturulan içeriklerden E-kemeralti.com herhangi bir şekilde kazanç elde etmeye başlarsa, unutulmamalıdır ki bu tamamen kullanıcıların yoğunlundan kaynaklı verilmiş bir karara dayalıdır. Ancak yinede E-kemeralti.com kullanıcılarını web sitesine bağlı tutmak yerine farklı hizmetler ile ilgili kategori içindeki dış kaynaklı içeriklere yönlendirmek bizim görevlerimiz arasındadır.

Blog
Blog içerikleri tamamen üyeler tarafından üretilmektedir. Üretilen içeriğin hangi üyeye ait olduğunu blog içerikleri altında eğer üye paylaşmış ise açıkça paylaştığı kadarını görebilirsiniz. Bu mekanizma, tıpkı haber ajanslarının medyaya haber sağlaması gibi işler. Bu süreçte seçilmiş özel üyelerimiz veya geniş bir üye kitlesi blog haberlerini ve içerikleri üretirler. Bu içerikleri üretmelerindeki asıl gaye E-kemeralti.com’un ilgilendiği alanı sevmelerinden, herhangi bir yolla kazanç sağlamalarından veya diğer aynı duyguya sahip kullanıcıların bilgi almasını sağlamasından kaynaklanabilir. Burada E-kemeralti.com eğer ortada kazanç varsa kazancını teslim etmekten başka aktif bir rolde bulunmaz. Sadece sağlayıcı olarak blog haberleri ve içeriklerini yayınlar ve diğer kullanıcıları mutlu etme çabasında bulunarak yeni hizmetlerin temellerini atacak geliştirmelerde bulunur.

Üyeler ürettikleri içeriklerin bir kısmını diğer aynı kategoriye sahip kaynaklardan esinlenerek alıyor veya global anlamda aynı kategorideki içeriklerin Türkçeleştirilmesinde katkıda bulunuyor olabilirler. Bu sebeple haber yada içeriğin hedefi aynı olduğu için haber yada içerik benzerlikler gösterebilir. Bu konuda söylemek isteyeceğiniz ve sizi rahatsız yada mutlu eden bir durum varsa lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Aksi durumda ziyaret ettiğiniz sürece mutlu olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

Markalar
E-kemeralti.com marka seçimi yaparken kullanıcıların refere ettiği markalara öncelik vermektedir. Bu yapılan ön araştırma aşamasında arka sıralarda kalan markalar daha sonra eklenmek üzere görev listesine alınmaktadır. Görünmeyen markalar kullanıcıların ilglenmediği yada mutsuz olduğu anlamına gelmemelidir, aksine çoğu durumda çok kapsamlı olan yada içerik bulmamızı zorlaştıran markalarda görev listesinin sonunda bulunabilmektedir. Kullanıcılarımızın talep ve isteklerini göz önünde bulundurarak, teknolojik altyapımız elverdiği sürece markaların bir iş sırasına göre eklenmesine sürekli olarak gayret göstermekteyiz.

Markaları eklerken seçtiğimiz kategori isimleri E-kemeralti.com kullanıcılarının eğilimlerine ve genel bilgiler ışığında topladığımız raporlara göre seçilmektedir. Bu seçim çoğu zaman otomatik, diğer zamanlarda ise manüel olarak yine üyelerimizin yardımları ile olmaktadır. Anlamsız ve saçma gelen kategoriler geri bildirimde bulunulduğunda, teyit edilerek düzeltilmekte veya kaldırılarak daha anlamlı bir halde yeniden yapılandırılmaktadır.

Moda Kategorileri
Moda kategorileri de tıpkı markalar gibi kullanıcılarımızın eğilimleri ve üyelerimizin çabaları ile oluşturulmaktadır. Markalardaki tüm süreçler burada da devam ettirilmektedir. Tek fark moda kategorileri içindeki markalar bir grup olarak ele alınarak işlenmekte ve marka olduğu gözetilmemektedir.

Bir moda kategorisi o markayı çağrıştırabileceğinden bir gruba sadece marka adı verilebilir. Bu grup altındaki içerikler tamamen marka odaklı olmak yerine kategorisel anlamda düşünülmelidir ve içeriklerde buna paralel oluşturulmaktadır.

Resimler
Blog haberleri hariç diğer marka ve moda kategorilerine ait resimler Google, Bing ve Yandex arabirimleri kullanılarak bunun karşılığından bir bedel ödeyerek yada ödemeyerek bir araya getirilmektedir. Bir araya getirilen resim yığınları tamamen anlamsız olmaktadır ve içinde birçok bilgi kirliliğinin bulunduğu bir öbek halindedir. Ancak üyelerimizden oluşan geniş bir grup ilgi alanlarına göre kategorize edilerek veya kendi aralarında organize olarak bu resimleri anlamlı hale getirmekte ve yeniden derleyerek kullanıcıların anlayabileceği bir dile çevirmektedir.

Google, Bing ve Yandex saygın arama motorlarıdır ve onlarda içerikleri toplarken bazı kurallara uyarak ilerlerler. Bu kurallar çerçevesinde mevcut tecrübeleri onların yasal olarak kimseye zarar vermemesini hedefleyerek ilerler. Bahsi geçen saygın arama motorları bu yapının kullanılmasına hiçbir engel koymadıkları aksine kullanılması için çeşitli araçlar geliştirdikleri için E-kemeralti.com bu servisleri kullanır ve kaynaklarını çoğunlukla bu şekilde yaratır. Resim kaynaklarını sağlayan diğer internet kaynakları bu arama motorlarını engellediklerinde E-kemeralti.com üzerindeki gelecekte oluşturulacak içerikleride engellenmiş olacaktır. Ancak yinede E-kemeralti.com içerik kaldırma taleplerini yanıtsız bırakmamaktadır.

Geri İzlemeler
Geri izleme sonuçları E-kemeralti.com alan adına bağlantı kurulan içeriklerden oluşur. Bu bağlantılar arama motorları tarafından yapılan eşleşmeler ve benzerliklerin bulunduğu veritabanlarından alınır. Yine aynı şekilde E-kemeralti.com alan adına geri bildirimde bulunan yazılımların istekleri de bu listelerde benzer içeriklerin gözükmesinde büyük etkendir.

Geri izlemelerin içerikleri ve URL adresleri açıkça web sitesinde yer alır ve bir propaganda aracı olarak kullanılıp art niyet kesinlikle yaratılmaz. Aksine kullanıcılarımız tarafından istenen bu hizmet daha kararlı olması açısından yeteri kadar büyüklükte bir alan içinde gösterilirler. Ancak kullanıcıların bu hizmeti kullanması sırasında bazı genel bilgilerin oluşturulması mümkün olabilmektedir.

Blog Tartışmaları
İlgili konunun geçtiği blogların ürettiği tartışma taleplerinin toplandığı havuzdan alınan bilgilerden oluşur. Geri izlemelerin aksine tamamen gerçek kullanıcıların oluşturduğu bilgilendirme yada diğer maksatlı içeriklerin oluşturduğu forumlar ve diğer yapılanmalar dikkate alınarak oluşturulur.

Yine çoğu kez kullanıcılarımızın talepleriyle ve herkesin yararına olacağı düşüncesiyle bu bilgilere yer verilir. E-kemeralti.com bu tip yönlendirme ve kullanıcıların diğer platformlardan bilgi alması konusunda hiçbir çıkar gütmez. Aksine bu dizin yaratımı geniş ve anlamlı bir ağın oluşmasına yardımcı olur.

Aramalar
Arama sonuçları tamamen kullanıcıların yaptığı aramalar baz alınarak oluşturulmaktadır. Dinamik olarak kullanıcıların direktifleri ve ihtiyaçları ile oluşturulan havuz her gün daha fazla genişlediği için büyümektedir. Aramalarda çıkan sonuçlar E-kemeralti.com içerisinde bulunan sonuçlardan derlenmektedir ve birçok parametrik veri dikkate alınır. Arama yapılan kelimelerin tekrarlanabileceğini bildiğimizden arama sonuçlarını önbellekleriz ve sunucu kaynaklarımızı tekrar tüketmemek ve kullanıcılara daha hızlı sonuçlar yükleyebilmek için bunları hazır olarak web sitesi sunucularımızda tutarız. Belli rotasyonlar arasında bu önbellek lenmiş içerikler silinir ve güncel olanlarıyla değişir. İlk rotasyon ile ikinci rotasyon arasındaki süre görece kısadır ancak aynı gün içinde yapılan aynı kelimeye sahip aramaların çoğunlukla ve muhtemelen sonuçları da aynı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ