İçerik Kaldırma

E-kemeralti.com web sitesini ziyaret ederek burada belirtilen sorumluluklar çerçevesinde açıkça beyan edilen politikalara, şartlara, bildirimlere, bildirilere, kurallara ve varsa yerel yada evrensel kanun maddelerine uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen bu sözleşmeden önce taraflar ve tanımlar sayfasını incelemeyi ihmal etmeyin.

Eğer DCMA üyesi iseniz ve hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız ve probleminiz çözülmemiş ise lütfen önce DCMA ile iletişime geçin. İnternetin yapısı itibariyle birçok bilgi farklı metodlar kullanılarak değiştirilebileceğinden yada yeniden üretilebileceğinden, ihlalini düşündüğünüz içerik sözkonusu ihlali gerçekleştirmiyor olabilir. E-kemeralti.com’da DCMA ve Creative Commons ile korunmaktadır.

Yasalara uygun olmayan içerikleri kaldırmak ve bu talepleri yanıtlamak bizim politikalarımızdan biridir. Bu okuyacağınız sayfada bu bildirimlere açıkça yer verilmiş ve detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Yasal olmadığı iddia edilen içeriklerle ilgili bilgilerin, E-kemeralti.com’dan kaldırılmasını mümkün olduğunca hızlandırmak ve kolaşlaştırmak için ve ayrıca hileli görünen veya açıklanması, anlaşılması veya doğrulanması zor olan bildirimlerin sayısını azaltmak için fazladan detayların eklenmesine gerek duyulmuştur. Aşağıda belirtilen format Türkiye ve evrensel kanunlarla tutarlıdır ancak diğer yerel hukuk sistemlerine uygun bildirimleri elbette dikkate almaktayız.

Türkiye ve diğer tüm dünya ülkelerinin birçoğunda geçerli olan kanunlara göre bu tür ihlallerden sorumlu tutulup tutulamayacağımıza bakılmaksınız, bu ihlal bildirimlerine yanıtımız ihlal eylemine konu olduğu iddia edilen içeriklerin kaldırılmasını veya geçici süre yada tamamen devre dışı bırakılmasını veya ilgili üyelerin üyeliklerinin sona erdirilmesini içermektedir. E-kemeralti.com, ihlal bildirimi gerçekleştirenlerin haklı oldukları bildirimlerine yanıt olarak ilgili içeriği kısmen veya talebe göre tamamen devre dışı bıraktıktan sonra iyi niyetli bir geri bildirimde daha bulunur. Ayrıca içeriğin kaldırıldığına dair bilgi veya belgeleri açıkça bir özürle beyan edebilir.

5651 Sayılı Kanuna Dair İhlal Bildirimi :

Görsel veya yazılı olarak özel veya tüzel kişi yada kuruluş değerlerini, bilgilerini veya haklarını açıkça ihlal etme (madde 9 gereğince),
İntihara yönlendirme (madde 84),
Çocukların cinsel istismarı (madde 103),
Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),
Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),
Müstehcenlik (madde 226),
Fuhuş (madde 227),
Kumam oynanması için yer ve imkan sağlama (madde 228)
25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanunda yer alan suçlar
Eğer kaldırılmasını talep ettiğiniz içerik yukarıdaki maddelerden biri veya birkaçını ihlal ediyorsa bildirimde bulunmaktan çekinmeyin. Tüm bildirimler eğer gerekiyorsa avukatlarımız tarafındanda dikkate alınarak en kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılmaktadır.

E-kemeralti.com’a bir ihlal bildirimi göndermek için aşağıda belirtilen öğelerin açıklandığı gereklilikler ile birlikte geri bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Kasten ve bilerek ihlal konusunda E-kemeralti.com’u hedef alarak yanlış bildirimde bulunursanız doğacak tüm problemlerden siz sorumlu tutulursunuz. Bu şekilde haksız kazanç elde etmek ve birilerini hedef alarak zarara uğratmak suçundan ceza almış birçok özel ve tüzel kişi örneği tüm dünya çapında bulunmaktadır. Eğer ihlal konusunda bildirimde bulunurken aklınızda şüpheleriniz varsa bize geri bildirimde bulunurken danışmak maksatlı olduğunu açıkça belirtiniz. E-kemeralti.com bu tip geri bildirimleri cevaplarken hiçbir art niyet yada kasıt düşünmez. Eğer danışmak konusunda da tereddütleriniz varsa daha profesyonel bir destek almak amacıyla mümkünse bir bilişim avukatına danışmanızı öneririz. E-kemeralti.com hukuksal olarak destekçilerinin olduğu bir yapıya sahip olduğu için, genelde ihlali bildirenin lehine olacak şekilde işleri kolaylaştırılmakta veya ihlal bildirenin çıkarlarını düşünecek çözümleri üretmektedir, lütfen bu konuda şüphe duymayın.

İsteğinizi işleme sürecimizi hızlandırmak için lütfen aşağıdaki biçime yakın ve anlaşılır bir dil kullanın.

Yeterli ayrıntıların olduğu bir içerik oluşturun. Bu içeriğin kısa yada uzun olmasının hiçbir anlamı yoktur, anlaşılabilir olması yeterlidir.
Hak ihlalinin gerçekleştiği sayfanın URL adresini ekleyin.
Hak ihlalinin gerçekleştiği sayfanın alabiliyorsanız bir ekran görüntüsü alın.
Hak ihlali E-kemeralti.com web sitesi dışındaki bir kaynaktan E-kemeralti.com sebebiyle oluşuyorsa buna ait URL adreslerini ve ekran görüntülerini de ekleyin.
Hak ihlalinin gerçekleştiğini düşündüğünüz içeriğin size ait olduğuna kanaat getirmemizi sağlamak amacıya mümkünse bir URL adresi ekleyin.
Görsel bir içerik ihlali söz konusu ise bu içeriğin hak ihlali gerçekleştirdiğini ispatlamanız için yine aynı şekilde benzer bir kaynak daha ekleyin.
E-kemeralti.com’un sizinle iletişim kurabilmesi için adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı yada açık adresinizi mutlaka eklemeye çalışın.
Beyanlarınızda tehditkar veya saldırgan bir dil kullanmayın. Aynı şekilde müdafaa sebebiyle E-kemeralti.com’un da buna hakkı olabileceğini unutmayın.
info@E-kemeralti.com adresine “Hak İhlali” veya benzer şekilde başlıklar seçerek e-postanızı gönderin.
E-posta sağlayıcınızın çalıştığından ve herhangi bir sorunu olmadığından emin olun.
Gönderdiğiniz e-postalar gereksiz yada çöp kutularına gidebileceği için, ihlal sizin için önemliyse güvenilir bir e-posta sağlayıcısından gönderim yapın.
Yalan beyanın cezalandırıldığını size burada açıkça beyan ettik ve bu koşullar altında göndereceğiniz beyanların sizin tarafınızından kaleme alındığı için yeminli nitelikte olabileceğini, elektronik postaların yasal yükümlülüğünün ve hükmünün olduğunu, bu bilgilerin bir kısmı ile size ulaşılabilineceğini ve benzer davalardan lehe ve aleyhe hüküm çıktığını lütfen unutmayın.

Eğer kaldırılmasını talep ettiğiniz ve kaldırılan içerik gelecekte sizin daha avantajsız olmanıza sebep olursa lütfen bizimle tekrar iletişimde bulunun. Önceden telif haklarını çiğnediğini düşündüğünüz içeriğinizin tekrar eklenmesi sizin lehinize olacaksa, E-kemeralti.com yeni çözümler üretmekten veya içeriği tekrar eklemekten hiçbir kasıt duymaz, aksine memnun olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ