Güvenlik

E-kemeralti.com web sitesini ziyaret ederek burada belirtilen sorumluluklar çerçevesinde açıkça beyan edilen politikalara, şartlara, bildirimlere, bildirilere, kurallara ve varsa yerel yada evrensel kanun maddelerine uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen bu sözleşmeden önce taraflar ve tanımlar sayfasını incelemeyi ihmal etmeyin.

Tarayıcınız, işletim sisteminiz, ek veya yardımcı uygulamalarınız, tarayıcı yada işletim sistemi eklentileriniz sizin sorumluluk sahanızda bulunduğundan, olası herhangi bir sorun esnasında mevcut durumundan siz mesul olmaktasınız. İlgili yazılımların veya uygulamaların güvenlik bildirilerini okumak ve kabul etmekte sizin sorumluluğunuzda bulunmaktadır. Yine aynı şekilde birçok yazılım veya uygulama, üreticileri tarafından güvenlik güncelleştirmeleri hizmetini yada güvenlikle ilgili yönergeleri vermektedir. Güncel olmayan ve herhangi bir şekilde tehditlere açık tüm programlarınız için mesuliyet her zaman size aittir.

İstemci Güvenliği
E-kemeralti.com kullanıcıların tümüne hem HTTP protokolü üzerinden hem de HTTPS protokolü üzerinden erişime izin vermektedir. HTTPS protokolünü kullandığınız taktirde tarayıcınız ile sunucularımız arasında 256 bit şifreleme ile bağlantı kurulur. Bu bağlantıda giden ve gelen paketler tekrar okunabilir formata çevrilemez. Bu sizin için en güvenli yol olabilir. HTTPS prokolü aksi belirtilmediği sürece kullanılabilir durumdadır ve ek bir ücret yada kullanılması için herhangi bir talepte bulunulmaz.

HTTPS yerine HTTP protokolünü kullanmayı tercih ettiğinizde kullandığınız istemci cihazınızın güvenliği ve ağınızın güvenliği kadar güvenlikle korunursunuz. Yine HTTPS kullandığınız halde bilgilerinizin güvenliğinden şüphe duyarsanız yada çalındığı bilgisinin doğrularsanız lütfen ağınızın veya istemcinizin güvenli olduğunu doğrulayın. E-kemeralti.com’u hedef alarak geri bildirimde bulunmadan önce sorumluluk sahanızdaki istemci veya ağın güvenliğini uzmanlar veya bilirkişiler tarafından yazılı olarak doğrulatın. Unutmayın ki, dijital ortamdaki verileriniz yada yapılandırmanız birçok şekilde geri getirilebildiği için hileli yaklaşımlarda bulunmayınız.

Diğer durumlarda kamusal bilgilendirme amaçlı hizmetler yürütülebilir. İstemcinizin eski bir sürüm olması, internetinizin güvensiz olması, istemcinizden gelen olası saldırı girişimleri ve kullandığınız eklentilerin eksik yanları size E-kemeralti.com tarafından web sitesi yada varsa iletişim bilgileriniz yoluyla bildirilebilir. Bu gibi durumlarda E-kemeralti.com’a güvenmek sizin için daha sağlıklı bir seçim olabilir.

Sunucu Güvenliği
Bilgileriniz herhangi bir prokol üzerinden E-kemeralti.com sunucularına ulaştığı andan itibaren diğer E-kemeralti.com sunucularına geri çevrilemez şekilde şifreli olarak iletilirler. Bu iletim esnasında kullanılan şifreleme yöntemi 2048 bittir ve SSH protokolü üzerinden iletilirler.

Özel ve genel bilgileriniz ayrı havuzlarda tutulur. Özel bilgilerinize erişim; şayet önceden bir plan oluşturulmamışsa, diğer E-kemeralti.com sunucularının istekleri ile gerçekleşebilir. Diğer durumlarda bu bilgiler ham veri (RAW) olarak dağıtık dosya sistemleri (DFS) üzerinde saklanırlar. Okunabilir hale getirilmeleri planlı bir süreçte gerçekleştiğinden ötürü sanal saldırganlar tarafından çalınmış olsalar dahi çoğu kez kullanılamaz halde olurlar. Bu bilgilere önceden planlı bir şekilde sadece E-kemeralti.com sunucuları ve yöneticileri ulaşabilmektedir ve tüm bu erişimler sürekli olarak kayıt altında tutulmaktadır.

Bir başka bakış açısı ise; Yahoo, Adobe, NASA yada Sony gibi şirketlerinde içinde bulunduğu yüzlerce şirkete ait bilgilerinin çalınması daha önceden mümkün olmuştur ve bunlarla ilgili birçok resmi nitelik taşına haber yayınlanmıştır. Bu sebeple ilgili durumlar E-kemeralti.com tarafından ciddiye alınmakta, saldırganlardan korunmak için birkaç farklı metod kullanılmaktadır.

Bu metodlardan en bilineni sunucularımızı sanal terör kurbanı yapmamak için tüm ağ trafiğini koruyan altyapı tedarikçileri ile çalışmaktır. Bunlar arasında Natro, Netdirekt, İHS, Leaseweb, OVH, Level3, DynDns ve GoDaddy gibi çok sayıda firma dinamik olarak bulunmaktadır. Çalıştığımız tüm altyapı tedarikçileri güncel şartlarda güvenliklerini ve sürekliliklerini kanıtladıkları için özellikle seçimimiz olmaktadır ve rotasyon sürekli güncel olarak güvenli kalmayı başarabilen firmaları seçmekle olmaktadır. Firmalar arasındaki hizmet rotasyonunda hiçbir veri taşıması yapılmamakta, bu süreç tamamen şifreli düzeyde otomatik olarak yürütülmektedir.

Serfitika Güvenliği
Sertifika seçiminde güncel olarak RapidSSL kullanılmaktadır. 128 bit ve 256 bit şifreleme gücüne sahiptir ve %99 tarayıcı uyumluluğu içermektedir. Site mühürü sayesinde HTTPS protokolü üzerinden E-kemeralti.com’u kullandığınızda yeşil bir bildirim görürsünüz.

E-kemeralti.com kullandığı serfikanın sağlayıcısını değiştirme hakkını saklı tutar. Daha kötüye süreklenmemek maksadıyla, sonraki kullanılan sertifikalar daha güvenli nitelik taşıyabilir. Bu gibi durumlarda ilgili sözleşme ve bildiriler güncellenir.

Web sitesi Güvenliği
Şuanda dahil kullanmakta olduğunuz E-kemeralti.com web sitesinin erişimi dışarıdan herhangi bir bağlantıya kapalı olduğundan güvenli olarak nitelendirilebilir. Sadece web sitesini çalıştırmak için kurgulanmıştır ve sunucuların teknolojik olarak işlem yürütme, bilgi kaydı veya bilgi transferi yetkisi yoktur. Web sitesi sunucularımızın, kaynak kodlarına erişimi mümkün olmadığından web sitesi üzerine zararlı uygulamalar yüklenmesi de haliyle çoğu kez mümkün değildir.

Web sitesinde gördüğünüz tüm içerikler gönderim esnasında yeniden yapılandırılmaktadır. Gönderimden sonra kullanıcıların yüklediği resimler ve diğer tüm içerikler otomatik olarak açıldığından zararlı olabilecek veya tehdit içerek tüm kod parçacıkları silinirler. Diğer statik içerikler içinse Symantec ve Kaspersky teknolojileri duruma bağlı olarak kullanılır ve tüm içerik tekrar ve tekrar kere taranarak güvenlik en yüksek seviyede tutulmaya çalışılır. E-kemeralti.com, güvenliğini sağlamak için kullandığı teknolojileri değiştirme yada kullanmama hakkını saklı tutar. Şayet kullanıcıları veya üyeleri etkileyen bir durum oluşursa bu açıkça herhangi bir E-kemeralti.com iletişim kanalında yazılı yada görsel olarak bildirilmeye çalışılır.

Web sitesinde bulunan geri izleme ve blog tartışmasına ait linkler ve kullanıcıların yorumlarında veya eklediği içeriklerde verdiği linklerden E-kemeralti.com sorumlu tutulamaz. Geri izleme linkleri E-kemeralti.com içeriğine bağlanan diğer benzer içerikleri, blog tartışmaları aynı konuya denk diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bilgi barındıran içeriklerden oluşur. Her ne kadar E-kemeralti.com bu linkleri otomatik olarak kontrol ediyorsa da; bazı aksaklıkların zaman içinde çıkması mümkün olduğundan güvendiğiniz veya daha önceden ziyaret ettiğiniz URL adresleri hariç diğerlerini ziyaret etmemeyi seçebilirsiniz. Bu içeriklerin açıkça URL adresleri verilmektedir ve hiçbir şekilde başka yere yönlendirilmesi yapılmamaktadır. Kullanıcıların eklediği linkler ise kullanıcıların sorumluluk sahasında bulunduğundan oluşabilecek zararlardan o kullanıcılar sorumludur. Yasal talepte bulunulduğu taktirde ilgili kullanıcının bilgileri yetkili mercilere ulaştırılmaktadır.

E-posta Güvenliği
E-kemeralti.com e-postaları aksi durumlar oluşmadığı sürece @e-kemeralti.com uzantılı bir şekilde gönderilmektedir. @e-kemeralti.com uzantısıyla gönderilen tüm e-postalar Hotmail (Live), Yahoo ve Google (GMail) altyapısı kullanılarak gönderilmektedir. Gönderim detaylarını incelediğinizde gönderen imzasının bu tedarikçilere ait olduğunu ve güvenilir kaynaktan gönderildiğinin doğrulandığını görebilirsiniz.

Ancak haber, bildiri, yenilik veya indirim bilgileri gibi toplu kullanıcı kitlesine gönderilmesi planlanan e-postalar @e-kemeralti.com uzantısına sahip olmayabilir. Bu uzantıya sahip olmadıkları taktirde SPF kayıtlarımız sayesinde bizim gönderdiğimizi belgeleyen DNS girişleri ve e-postalarımızın içine göndereninde adının geçtiği bir bilgi ekleyebiliriz. Bu gibi durumlarda e-posta sağlayıcınız güvenilir olduğunu bilir ve çöp kutusu veya gereksiz klasörüne yönlendirmek yerine güvenilir olduğu için gelen kutunuza yönlendirir.

E-postalarda kullanılan linkleri tıkladığınızda adres çubuğundaki ilk karakterlerde http://www.e-kemeralti.com/ veya yeşil bir renkte https://www.e-kemeralti.com/ adresini görmüyorsanız kesinlikle e-postayı gönderen biz değilizdir. Bu bildiri penceresinde E-kemeralti.com alan adını gördüğünüzden mutlaka emin olun. Protokol ibaresinden sonraki ilk yan ayraç karakterine kadar olan bölümde www.e-kemeralti.com yazdığını doğrulayın. www.e-kemeralti.com.xxxx.net veya benzer şekildeki diğer alt alan adına sahip ve farklı bir üst alan adında barınan web sitelerine güvenmeyin. Bu sizin sorumluluk sahanızda olduğu için bu noktadan sonra güvenliğinizden sorumlu tutulamayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ